Fotowoltaika Jak to działa?

fotowoltaika działanie
Systemy fotowoltaiczne mają szerokie spektrum zastosowań. Główną ich zaletą jest niezawodność, lekkość oraz możliwość uzyskiwania darmowej energii elektrycznej w sposób czysty, cichy i praktycznie bezobsługowy.

Moduł fotowoltaiczny składa się z połączonych szeregowo lub szeregowo-równolegle ogniw słonecznych. W większości modułów fotowoltaicznych materiałem półprzewodnikowym jest krzem w postaci płytek monokrystalicznych lub polikrystalicznych.

System montażowy - służy do trwałego i mocnego montażu modułów fotowoltaicznych na obiekcie (dachu, gruncie). Dostępne są systemy montażowe na każdy rodzaj dachu (skośny, płaski) pokryty różnymi materiałami (dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa i inne). Są również tzw. systemy naziemne – do montażu bezpośrednio na gruncie.

Inwerter, zwany również falownikiem służy do zamiany prądu stałego, uzyskanego z modułów fotowoltaicznych na prąd zmienny o charakterystyce prądu sieciowego. Jest bardzo ważnym i obowiązkowym elementem systemu fotowoltaicznego. Proces pracy falownika ma wpływ na zasilane z sieci urządzenia.

Licznik dwukierunkowy - zlicza produkcję energii przez instalację PV (po skonsumowaniu jej części przez budynek) oraz pobór energii z sieci energetycznej.




Przykład całości zainstalowanego systemu w budynku.

1. Panel fotowoltaiczny

2. Zabezpieczenie DC

3. Inwerter

4. Zabezpieczenie AC

5. Licznik dwukierunkowy

fotowoltaika działanie

Darmowy prąd
przez cały rok

Nowoczesne
rozwiązania
techniczne

Oszczędność
pieniędzy

Niezależność
energetyczna

Ekologiczna
energia

Fotowoltaika
dla domu
i gospodarstwa

logo-znak solar projekt
SOLAR PROJEKT
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin
Instalacje i systemy fotowoltaiczne- projektowanie, montaż i serwis. Pozyskiwanie dotacji, audyty energetyczne, dotacje w programie czyste powietrze.

SOLARPROJEKT: Twój specjalista od zielonej energii.
Z nami ekologia się opłaca!
(c)2024  solarprojekt.eu | Montaż instalacji fotowoltaicznych